30.07.2007: omat kannuni :P

Kirjoittanut trashmetal – 30.07.2007

Ostin tossa kesäkuulla Taman superstar SK 52 Bk- rummut.

Eli settiin kuuluu 22X18 basari 16''X16'' lattiatomi sekä 12'' ja 13'' tomit. Virkkuna toimii superstarin oma musta koivu virkku.
Hardware: HP200B bedaali, MTH 900M doupletom holder, HH74 hi-hat stand.HS70W Snare Stand, HC73BWN Cymbal Boom Stand, HC72WN Straight Cymbal Stand.

Tomeista suurempi; 13'' oli kauppiaan mielestä hankala virittää, mutta vasta yhdet kalvot vahtineen 423kertaa virittäneen rumpalin mielestä tehtävä oli helppo.

Saundit ovat jytäkät ja tuntuvat upeilta Taman Stageilla aloittaaneen rumpalin mielestä tietysti vaikka siinä onkin vasta Taman omt kalvot.

Omistin jo aiemmin Meinl- merkkisen crashin joka on medio paksuinen.

Ostin myös aiemmin zildjian 20'' ZBT riden ja Zildjian ZBT 16'' crashin. Päätin siis ostaa ZBT rock satsin jotka soivat kuin kirkon kellot.

Kapuloina toimivat Vic Firth 5A maplet.

Eli suosittelen kaikille samaa pakettia!!!!!!!!!!!!!!!!

Arvostelu


(17 arvostelijaa)
    Kirjaudu sisään arvostellaksesi.

Kommentit

trashmetal:joo ei tullu kyllä kunnon satsia kirjotettuA
chrome_cobra92:Ainut hyvä oikeastaan koko artikkelissa on että sinulla on TAMAt.

Yhteensä 2 kommenttia. Lisää kommentti.