Terve!
Etsitään bändiä tai soittajia joilla on hieman jo kokemusta sekä kiinnostusta aktiivisesti soittelemaan ja tietysti aina kun mahdollisuus on niin esiintymään.
*Onko sinulla kappaleita joka voisi olla minulle sopiva? Ota yhteyttä. Kiinnostusta tekemään myös omakustanteisesti sinkun, esim suomeksi tai englanniksi, kuhan vain on sopiva kappale.*
Olen 31 vuotias, useita vuosia laulanut "harrastuksena" missä milloinkin, useita kymmeniä hautajaisia, häitä, muutama kuoron konsertti yms tilaisuudet. Suurin yleisö jonka edessä olen yksin esiintynyt on ollut n. 500 henkeä.
Bänditoiminnasta minulla on vain hieman kokemusta, en kuitenkaan usko että se on ongelma.
Musiikin tyylilajit joista olen kiinnostunut on:
Country, Blues, Pop, Jazz, RocknRoll, Folk, pidän myös suomalaisesta musiikista. Näiden tyylilajien tunnetuimmat ja jotkut vähemmänkin tunnetut edustajat ovat musiikiltaan minulle aika tuttuja.
Toivomus on tietenkin, että musiikkimaku kohtaisi, jos soittamiseen edetään.
Äänialaltani olen baritoni ja saanut myös laulunopetusta, ääniala ainakin reipas 2 oktaavia hyvin soivana.
Ääninäytteet/coverit:
Have I Told You Lately (video&audio)
https://youtu.be/PaAhM29gcWU
Fly Me To The Moon
https://youtu.be/UCsTVG2rNTM
Against The Wind
https://youtu.be/jQrA3J3OkGw
Try A Little Kindness
https://youtu.be/N1p8jOIadxo
Have I Told You Lately (audio)
https://youtu.be/rpGEGvfnBxs
Lisätietoja yksityisviestillä, myös sähköpostini on näkyvissä. Rohkeasti vaan yhteyttä!
|