 Äkkiväärää ja melodista vaihtoehtometallia soittava kouvolalainen Volucrine nauhoittaa parhaillaan kolmatta täyspitkää albumiaan. Albumin julkaisun jälkeen tapahtuu muutoksia tutussa line-upissa soolokitaristi Jarmo Hienosen ja rumpali Atte Marttisen jättäessä yhtyeen. Korvaavia muusikoita aletaan siis etsiä välittömästi.
Pesti ei ole tuurausluontoinen, vaan etsimme molempiin pesteihin kokoaikaista keikkailun, studion ja huonon huumorin kestävää muusikkoa. Rumpalihakuun vastaavilta toivomme monipuolisuutta, tarkkuutta, kykyä ohjelmoida tai äänittää rumpudemoja, hyvää tiimihenkeä sekä omistautuneisuutta. Aikaisemmat kokemukset keikoilta ja studiosta katsotaan välttämättömiksi. Bändi treenaa Kouvolassa noin kerran viikossa, joskus keikkojen tai nauhoitusten lähestyessä useammin.
Olemme sopineet, että teemme joustavasti vielä satunnaisia keikkoja yhdessä tämän hetkisen kokoonpanon kanssa niin, että bändin ei tarvitsisi jäädä telakalle uusien jäsenten ”sisäänajon” aikana, mutta biisien treenaamisen voimme aloittaa tulokkaiden kanssa välittömästi.
Etelä-Karjalalaiset huomio! Jos asut pitkässä matkaa ja kiinnostuit ilmoituksestamme, niin kimppakyyti on mahdollinen. Kitaristimme Antti ajaa Joutsenosta käsin Kouvolaan treeneihin, joten älä jätä hakematta välimatkan takia.
Laita vapaamuotoinen hakemuksesi osoitteeseen volucrineband@gmail.com. Toivomme että liität mukaan linkkejä soittovideoihin, bändisi materiaaliin tai muuhun sisältöön, josta pääsemme tarkastelemaan soittoasi.
Jos Volucrine ei ole entuudestaan sinulle tuttu, käy tutustumassa bändin materiaaliin täällä:
https://www.youtube.com/channel/UCv8XYIU6O_a8bARKO6O1q8Q/featured
Jos kaveripiiristäsi löytyy myös soolojen suurmiehiä, vinkkaathan kitaristihaustamme heille!
https://muusikoiden.net/wanted/nayta.php?id=155756
Terveisin:
-Jupe/Antti/Joni/Volucrine
|