Laadukkaampi brittiläinen trankkunuppi. Soundi kunnon highgain. 5-alueinen eq takaa, että soundissa riittää tekstuuria, mitä useimmista transistori vahvareista ei löydy. Ilmeisesti "Valve Power Emulation (VPE)" piirillä varustettu. Reverb, efektilenkki, sekä line out + alkuperäinen 2-kytkiminen jalkepedaali. Suunniteltu pääasiallisesti matalavireeseen, mutta taittuu mihin vaan. Tehoa riitää vaikka bassovahvariksikin!
Mielestäni soundaa paljon paremmalta, kun esim. marshallin modefour vaikka siinä on putkietuastekkin. Olivat modefourin kanssa aikalaisia ja samaa hintaluokkaa aikoinaan. Uuden hinta ollut n.2000¤ 2x12 kaapin kanssa. Huippusoundinen siis, eikä tarvii putkienkaan kanssa kikkailla!
Vaihtoja voi ehdotella esim. 4x12 kaappeihin, tm. Mieluiten testaus/nouto Tre:llä, mutta lähetyskin mahdollinen.Hinta: 500 €
| |