Aihe: Jalkapallokeskustelu III
1 2 3 4 585 86 87 88 89371 372 373 374 375
HaloOfFlies
08.09.2012 17:05:29
 
 
Litti on kuitenkin edelleen Kuningas vaikka puolivaloilla pelataankin.
We're like migrating birds, we smell the air and scratch our arses and say, "Hmm think it's time." - Brian Johnson S.M.A.K.-jäsen #5
HaloOfFlies
08.09.2012 17:20:57
 
 
Onhan tämä kyllä viihdyttävää. Antti Niemi torjuu Andy Goramin rankkarin, Sen jälkeen Antti Niemi juoksee karkuun Andy Goram perässä :D
We're like migrating birds, we smell the air and scratch our arses and say, "Hmm think it's time." - Brian Johnson S.M.A.K.-jäsen #5
DJKaaos
08.09.2012 17:44:16
kozmik: Ite olen vasta viitisen minuuttia katsonut, sen ajan ehdoton kohokohta Paatelaisen hyllyminen kentällä. :D Ei taida mies olla ihan 90min kunnossa...
 
Oli kyllä parhautta. Paatelainen olis saanut lyllertää enemmänkin. Goram oli liekeissä. Vaikutti ihan kivalta tapahtumalta kaikin puolin.
Minä olen minä.
Secreterial
08.09.2012 17:46:22
Futista parhaimmillaan! Hyvä meininkin ja pelaajillakin oli hauskaa. Tainiokin pääsi kokeilemaan vähän kikkoja, ja hyvin näytti toimivan. Tihinen näytti olevan kans melko "respect" pelituulella.
 
Sheriffin tuuletus kruunasi kyllä homman!
"I never bluff" - Cordell Walker
Stradlin
08.09.2012 17:48:24
Harmi kun en ehtinyt kokonaan nähdä, en tajunnut että matsin näkee Areenasta. Mukava meininki näytti olevan. Tainio kikkaili ihan näppärästi pari kertaa.
"Voi kun täällä onnistuisi älykkäästi keskustella avaruusliskoista ynnä sun muista. Mutta tervettä keskustelua ei synny minnekään kun heti hyökätään ad hominem viesteillä päälle." - Anonymous-jazz
KooAa
08.09.2012 18:51:18
KooAa: Peru-Venezuela parin tunnin päästä.
 
Eka erä oli vauhdikasta ja tapahtumarikasta jalkapalloa jonka Venezuela vei 1-0 rangaistuspotkumaalilla. Toisessa erässä Venezuela ei enää esittänyt mitään ja Peru voitto sen 2-0. Ihmeellisesti Venezuelan peli jämähti puolitauolla, toisessa erässä ei ollut paljoa katsottavaa enää.
 
Ja paikalliseen tapaan, tuolla kaupungilla oli jättiscriini josta melko iso joukko peliä seurasi. Melko hiljaista oli jo 1-1 tilateessa kun yks venezuealainen sai punaisen kortin vaikk erätauolla oli hillitön meno kun TV:ssä sieltä pätkiä näyttivät.
It ain't what you do, it's how do you do? Ketoon, peipi, ketoon. Nothing Toulouse.
Brian May jr.
08.09.2012 19:03:55
Secreterial: Huonoja uutisia Valioliigaseuroille. Ensi kaudella Arsenal nousee:
 
http://www.guardian.co.uk/football/ … ene-wenger-nicklas-bendtner-arsenal

 
Pitäkööt hyvänänsä.
Vettä!
Secreterial
09.09.2012 11:58:53
Brian May jr.: Pitäkööt hyvänänsä.
 
Kuka ei haluaisi pitää Bendtreriä? 5-vuoden sisällä maailman tehokkain hyökkääjä.
 
Ja muuta: Ronaldo saa vissiin palkkavaatimuksensa läpi - nyt on kaikki taas hyvin, ja Ronaldo onnellinen.
 
Pelaajien nappuloita ja nappeja aletaan tutkimaan vissiin nyt, kun Rooney loukkaantui. Lääkäreiden mukaan ei ollu edes senteistä kiinni se, että napit ois repinyt valtimon rikki. Silloin olisi ollut urakin jo vaarassa.
"I never bluff" - Cordell Walker
rockjihad
09.09.2012 20:39:27 (muokattu 09.09.2012 20:44:38)
Brian May jr.: Pitäkööt hyvänänsä.
 
No on se nyt kumma kun ei edes mahdollisuutta anneta, vaan lynkataan ennen kuin mies on ehtinyt edes kunnolla asettua kaupunkiin.
blaahhh.
TheBlackestEye
09.09.2012 20:50:08
rockjihad: No on se nyt kumma kun ei edes mahdollisuutta anneta, vaan lynkataan ennen kuin mies on ehtinyt edes kunnolla asettua kaupunkiin.
 
Näinpä. Itsekin meinasin malttaa odottaa niin pitkään, että Nicklas asettuu ja kyllästyy Torinoon. Ja sen autoihin.
rockjihad
09.09.2012 21:16:47
Niihin autoihin varsinkin.
blaahhh.
Vaihtovirta
11.09.2012 00:04:29
Eiköhän se Litmasen ura ollut sitten siinä.
 
http://www.hs.fi/urheilu/HJKn+ja+Li … oamassa+lopullisesti/a1305598288894
 
Eihän tuo saavutuksista ole pois vaikka konttaisi 90-vuotiaaksi asti pallon perässä, mutta kyllähän vähän hiljaseks vetää että nyt alkaa jo nurmi vaikuttaa siihen missä kaveri uskaltaa pelata. Seuraavaksi sitten sarjaan missä ei ole vastustajia laisinkaan kentällä..?
Rubuinen
11.09.2012 12:10:57
 
 
Ihan turha alkaa tilailemaan Pukin paitaa, tuskinpa paljoa pääsee kentälle, ainakaan jos ottee tollaisia!! Toka puoliaika oli jo parempaa, kun Roman uskaltaa sentää tehä ratkaisuja ja pitää palloa. Ekalla puoliskolla ei kyllä mitään yritystä. Sinänsä hyvä ettei tullut heti alkuun hirveetä turpa saunaa.
 
Raul jätti kanssa tulematta Helsinkiin tekonurmen takia, eli kait siinnä tekonurmessa on omat juttunsa polvea koskien?
Jkob
11.09.2012 13:40:47
Vaihtovirta: Eiköhän se Litmasen ura ollut sitten siinä.
 
http://www.hs.fi/urheilu/HJKn+ja+Li … oamassa+lopullisesti/a1305598288894
 
Eihän tuo saavutuksista ole pois vaikka konttaisi 90-vuotiaaksi asti pallon perässä, mutta kyllähän vähän hiljaseks vetää että nyt alkaa jo nurmi vaikuttaa siihen missä kaveri uskaltaa pelata. Seuraavaksi sitten sarjaan missä ei ole vastustajia laisinkaan kentällä..?

 

 
Pelatkoon niin kauan kuin haluaa ja pystyy. Viron pääsarjaan varmasti otetaan. On se kummaa kun joku nauttii harrastuksestaan/entisestä työstään ja tässä maassa ollaan patisteltu jo kymmenen vuotta lopettamaan.
 
Oon yli 10 vuotta Littiä nuorempi eikä munkaan paikat kestä tekonurmella pelaamista
Wanking is timeless
Röntgen-Jeesus
11.09.2012 21:59:45
 
 
Jee Tsekki kaatui! Hyvä Pukki & Mäenpää.
"franzen on homo-pelle" - masterhat 2012
Brian May jr.
12.09.2012 00:11:53
rockjihad: No on se nyt kumma kun ei edes mahdollisuutta anneta, vaan lynkataan ennen kuin mies on ehtinyt edes kunnolla asettua kaupunkiin.
 
Älä nyt sano, ettei sulla ole hinkua saada maailman parasta lempijoukkueesi riveihin?! Itse en kaverista pidä, mutta kyllähän miehen saavutukset puhuvat puolestaan! 7 maaliako se viime kaudella tahkosi?
Vettä!
rockjihad
12.09.2012 00:33:38
Brian May jr.: Älä nyt sano, ettei sulla ole hinkua saada maailman parasta lempijoukkueesi riveihin?! Itse en kaverista pidä, mutta kyllähän miehen saavutukset puhuvat puolestaan! 7 maaliako se viime kaudella tahkosi?
 
Minkäs sille mahtaa, jos ei Sunderlandissa osattu miestä kentällä ruokkia ja mielelläni kelpuuttaisin hänet takaisin Arsenaliin, mutta valitettavasti tällä hetkellä se olisi yhtä vaivaannuttava tilanne kuin Zlatanin hypoteettinen paluu Barcelonaan. Näen muutenkin Zlatanin ja Bendtnerin samanlaisina yhden miehen instituutioina ja kunnioitettuina palkkasotureina. Enemmistö vaan kääntyy Zlatanismin puoleen, mutta minä vannon Bendtnerismin nimeen.
blaahhh.
KooAa
12.09.2012 04:27:08 (muokattu 12.09.2012 04:31:01)
Paraguay-Venezuela 0-2. Pelaavat pääsystä Brasilian MM-kisoihin 2014.
 
http://www.futbolred.com/eliminatorias-2014
It ain't what you do, it's how do you do? Ketoon, peipi, ketoon. Nothing Toulouse.
Secreterial
14.09.2012 15:35:55
Darren Fletcher on mukana Unitedin matsijoukkueessa Wigania vastaan. Ei todennäköisesti tule vielä pelaamaan, mutta iso askel jälleen eteenpäin. Eiköhän sieltä Fletcher kohta pääse tositoimiin.
"I never bluff" - Cordell Walker
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)