Aihe: Sooloskaba 425 osallistujat
1
Juzpe
20.02.2019 17:47:08
 
 
Tausta löytyy täältä:

https://drive.google.com/open?id=1ouEEn0qOCK1qgIGqEweVEtqLghWHQahz
 
Osallistumisaikaa 23.2 klo 21 asti.
 
-------------------------------------------------------------------------------------------
ÄÄNESTYS:
- kuka tahansa voi äänestää kerran per/kisa, mutta SKABAN ULKOPUOLISTEN ON KOMMENTOITAVA antamansa pisteet (vaatii kirjautumisen)
- äänestyksessä jokaisella äänestäjällä on jaettavanaan pisteitä seuraavasti:
alle 15 osallistujaa: 6 pistettä
15 - 25 osallistujaa: 8 pistettä
yli 25 osallistujaa: 10 pistettä
 
Pisteet voi jakaa niin kuin kukin itse haluaa, kuitenkin niin, että yhdelle kilpailijalle voit antaa maksimissaan 3 pistettä.
- äänestys on voimassa noin 3 päivää
- itseään ei saa äänestää
- osallistuminen skabaan ei velvoita äänestämään, mutta mikäli osallistuja ei äänestä, hänen mahdollisesti saamiaan pisteitä ei lasketa
 
VOITTAJALLE:
Skaban voittaja valitsee seuraavan taustan ja vie seuraavan kisan läpi.
(Skaban aloitusthread, äänestysthread, voittajan ilmoittaminen sekä pikaviestin lähettäminen, jossa pyydetään aloittamaan seuraava skaba.)
 
Jos sama kilpailija voittaa kaksi kertaa peräkkäin, toiseksi sijoittunut saa päättää seuraavan taustan. Tällä rajoitetaan mahdollisia "taustan tekijän" voittoputkia.
 
Seuraava kilpailu olisi suotavaa aloittaa noin viikon kuluessa edellisestä skabasta, ettei kilpailijat / raati hermostu.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Osallistujat :
Vesa423
20.02.2019 20:04:01
Raicca
20.02.2019 22:54:47
Juzpe
24.02.2019 23:30:53
 
 
Oisko mahista, että Raicca tai Vesa hoitas äänestykset ym? Nyt on vähä semmone homma, että meinaa tunnit loppua.
Raicca
25.02.2019 20:31:09
Ei tarvita äänestystä, kun osallistujia ei ole kuin 2.
Mä olin myös tohon omaan vetoon niin tyytymätön, että otin pois, eli osallistujia enää Vesa.
Haluatko Vesa laittaa uuden taustan vai pitäisikö taukoa sooloskabassa?
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)