Aihe: Yksi tärkeä kysymys kitaran tallamikin vaihdosta
1
Clayden
24.04.2007 13:41:03
Eli, olisin vaihtamassa ESP M-50:een uutta tallamikkiä. Siinä on tällä hetkellä ESP:n joku oma mikki. Tuleeko soundillisesti mitään eroa, jos laitan siihen esim. EMG 81:n tai Seymor Duncan customin?
Tyylillä, ei taidolla!
Insane Kane
24.04.2007 13:46:44
Terve!
Soundi paranee.
Ei näin! >=)
luopio
24.04.2007 13:49:10
Kyllä, mutta laita mieluummin rahat talteen ja odottamaan seuraavan kitaran ostoa.
Syntisin heittäköön viimeisen kiven
oiva tumpeloinen
24.04.2007 13:50:57
Kyllä, mutta laita mieluummin rahat talteen ja odottamaan seuraavan kitaran ostoa.
 
Miks ihmeessä? Ostaa mikin käytettynä ja laittaa alkuperäisen talteen. Myydessä vaihtaa vanhan mikin takaisin ja myy molemmat erikseen. Persnettoa ei tuu ollenkaan, jos sopuhintaan ostaa sen mikin.
JuSu
24.04.2007 14:11:52
ja myy molemmat erikseen.
 
Eikun se Duncan tms. kantsii säilyttää sitä seuraavaa kitaraa varten, ei siinä uudessakaan kuitenkaan oo tarpeeksi hyvät mikit... =)
 
JuSu
"Lukemattomista internetin keskustelupalstoista ja verkkopäiväkirjoista voidaan aukottomasti päätellä, että melkoinen osa ihmisistä on, psykologian termistöä lainatakseni, niin saatanan tyhmää sakkia."
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)